.
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 8 stycznia 2019

  Nowy program informacyjny w języku angielskim "Focus on Poland" w TV Polonia.

  Miło jest nam poinformować, że 19 grudnia ub. roku zadebiutował na antenie TV Polonia nowy program informacyjny w języku angielskim "Focus on Poland".

  „Focus on Poland”, to 15-minutowy nowoczesny program informacyjny w języku angielskim, który powstaje z myślą o Polakach mieszkających poza granicami kraju oraz o cudzoziemcach, poszukujących rzetelnych, ciekawych informacji o Polsce – zarówno o jej współczesności jak i przeszłości. W programie przewidziane są informacje z dziedziny polityki, gospodarki, kultury, historii, nauki, nowych technologii, sportu. Formuła programu zakłada również przybliżanie widzowi spoza Polski zagadnień dot. specyfiki przemian społecznych w Polsce, jak też jej osiągnięć na arenie międzynarodowej. „Focus on Poland” pomoże cudzoziemcom zrozumieć Polskę i Polaków oraz kształtować pozytywny wizerunek naszego kraju na świecie.

  Program nadawany jest codziennie w dni powszednie o godz. 23:10 czasu polskiego tj.:

  08:10 p.m. ET (Nowy Jork)

  07:10 p.m. CT (Houston, Chicago).

  Każdorazowo powtarzany jest o godz. 05:55 czasu polskiego.

  Tegoroczne emisje Telewizja Polska traktuje jako pilotażowe, a godzina emisji może jeszcze ulec zmianie w zależności od wypracowania toku produkcji.

   

  Program finansowany ze środków MSZ-DWPPG.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: